Styl gwiazd. Przekonaj się, czy to dla Ciebie jest glamour we wnętrzu

Glamour we wnętrzu

Spis treści

Ogólny zachwyt nad stylem skandynawskim oraz docenienie przede wszystkim stylu industrialnego i loftowego sprawia, że o innych sposobach na aranżację wnętrz w Polsce mówi się dość niewiele. Warto jednak pomyśleć o tym, czy wśród pozostałych, ogólnie wyróżnianych, nie ma takich, które lepiej pasują do Ciebie i Twojego pomysłu na wnętrze. Dziś przedstawimy Ci styl glamour, w którym lubi się błyszczeć.

Jaki jest glamour we wnętrzu?

Aranżowanie mieszkania w tym stylu wymaga wiedzy i dość wysokiego budżetu. Samo glamour narodziło się w Hollywood jako wnętrze typowej gwiazdy amerykańskiego przemysłu filmowego. Z języka angielskiego nazwa ta tłumaczona jest jako „urok”. Niech nikogo nie zmyli to, że ma być ładnie, błyszcząco, nowocześnie i urokliwie właśnie. Wręcz przeciwnie, do zaprojektowania mieszkania w tej estetyce trzeba wyróżniać się smakiem i poczuciem proporcji. Bardzo łatwo można bowiem przesadzić. Warto więc skupić się na tym, by styl glamour za bardzo nie stał się kiczowaty. Bo to, że jest luksusowy, pełen blichtru nie oznacza od razu, że cechuje się bezguściem. Tylko trzeba umieć wychwycić tę subtelną różnicę.

Czym wyróżnia się styl glamour?

Najbardziej rozpoznawalna cecha charakterystyczna wnętrza w tej estetyce to przepych. Ma być „na bogato”. Dużo dodatków, dużo luster, wiele elementów, które błyszczą. Właściwie można powiedzieć, że w glamour widać trochę styli nowoczesnego, trochę klasyki, a trochę powracającego co jakiś czas szeroko pojętego stylu retro. Jeśli chcesz stworzyć dobrze zaprojektowane wnętrze, korzystaj z ograniczonej palety barw, wybierając biel, złoto, czerń, a także srebro. Stawiaj na połysk, nigdy nie idź w mat. Co z dodatkami? Na pewno postaw na luksus. Muszą być zdobienia, kunsztowny żyrandol czy wiele luster.

Dla kogo glamour we wnętrzu?

Osoby dobrze czujące się w glamour można jasno scharakteryzować jako fanów akcesoriów, błyszczących dodatków i luksusu. Ma być bogato. Musi być to widać na pierwszy rzut oka, ale ma być mądrze bogato, to znaczy nie tylko ładnie, ale i wygodnie. Na pewno glamour wybierają osoby lubiące zwracać na siebie uwagę, dlatego chętnie gości we wnętrzach należących do gwiazd.

Zaaranżuj swoje mieszkanie po swojemu

Lubisz luksusowe, drogie, dobrej jakości przedmioty? Glamour będzie dla Ciebie! Zadbaj o dodatki, postaw na przepych i nie daj się wciągnąć kiczowi, a stworzysz prawdziwie urokliwe mieszkanie, w którym od razu będzie widać styl, smak i kunszt wykonania.

Powiązane artykuły