Klamka na kod- czym ona jest i czy warto ją zamontować?

Spis treści

Obecnie każdy z nas zwraca ogromną uwagę na bezpieczeństwo we własnym domu. Nie ma w tym nic dziwnego, że potrzeba ochrony zarówno siebie jak i innych domowników, stała się wyższą koniecznością. Wraz z rozwojem nowych technologii mamy okazję korzystania z nowoczesnych systemów zabezpieczających, a najlepszym przykładem na to jest klamka na kod. Można je montować zarówno na drzwiach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Jednak czym jest klamka na kod i czy rzeczywiście warto się na nią zdecydować?

Czym jest klamka na kod?

Zamek szyfrowy szczególnie w ostatnich latach zyskał sobie ogromną popularność. Jednak fakt ten nie powinien dziwić nikogo z nas, gdyż elektrozaczep pozwala na niezwykle szybką i bezproblemową obsługę. Co więcej wprowadza on wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym możemy o wiele łatwiej zarządzać zamkami i zachowywać nad nimi pełną kontrolę. Finalnie klamka na kod zapewnia jeden z najwyższych poziomów bezpieczeństwa, a to jest w obecnych czasach priorytetem. Jednak czym tak właściwie jest taka klamka szyfrowa? Otóż jest to jeden z rodzajów elektronicznych zamków, który umożliwi nam otwarcie drzwi jedynie po wprowadzeniu właściwego kodu. Kod ten wybiera się samodzielnie przy instalacji klamki i składa się on z ciągu cyfr. Warto jednak pamiętać, że otwarcie drzwi od środka w dalszym ciągu będzie odbywało się w tradycyjny sposób, poprzez naciśnięcie klamki. Klamka na kod umożliwia również zaprogramowanie w niej kilkudziesięciu różnych kodów, za pomocą których, każda upoważniona osoba może mieć swój indywidualny kod dostępu do mieszkania lub pokoju. Obecnie na rynku można wyróżnić różnorodne ich modele, które zapewniają różne funkcjonalności. Niektóre klamki mogą być chociażby wzbogacone w funkcję alarmu, a także mieć podświetloną tarczę numeryczną, co znacznie ułatwi korzystanie z nich po zmroku lub w warunkach słabego oświetlenia. Warto również pamiętać, że momencie kiedy będziemy wybierać kod PIN musi składać się on z minimalnie 4 cyfr, za to ich maksymalna ilość nie jest ograniczona. Niemniej jednak krótsze kody lepiej zapadają w pamięć i znacznie zmniejszają ryzyko, że zapomnimy o danej cyfrze bądź pomylimy ich ciąg.

Czy i gdzie warto zamontować klamkę na kod?

Elektrozaczep jest niezwykle funkcjonalnym urządzeniem, który można stosować w wielu miejscach. Zwykle zamek szyfrowykojarzy się nam z przestrzenią biurową, w której to dostęp do niektórych pomieszczeń mają jedynie osoby upoważnione. Niemniej jednak obecnie klamka na kod stała się niezbędnym elementem wyposażenia budynków mieszkalnych. Co ciekawe, stosuje się ją nie tylko do drzwi zewnętrznych, ale także i do tych wewnętrznych. Mówiąc prościej, klamka na kod sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest ograniczenie dostępu osób do konkretnego pomieszczenia, a także wszędzie tam, gdzie chcemy zapewnić sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa. Odpowiadając na pytanie, czy warto zainwestować w zamek szyfrowy, nikt z nas nie powinien mieć wątpliwości. Tego typu rozwiązanie sprawdza się idealnie w domach jednorodzinnych, szczególnie w momencie, kiedy często wyjeżdżamy w delegacje i chcemy mieć pewność, że nieproszeni goście nie wejdą na naszą posesję. Co więcej, obecna rzeczywistość wymusza na nas potrzebę ciągłego udoskonalania poziomu zabezpieczeń we własnym domu. Dzięki zamontowaniu klamki na kod, możemy zapewnić sobie również odpowiedni poziom prywatności w konkretnych pomieszczeniach we wnętrzu domu i cieszyć się intymnością.

Na co musimy zwrócić uwagę przy wyborze klamki na kod?

Wybór klamki na kod z pozoru wydaje się dość oczywisty. Niemniej jednak musimy pamiętać, że zamek szyfrowy pozostanie z nami na dłuższy czas, więc trzeba dostosować jego funkcjonalność do własnych potrzeb i preferencji. Wobec tego zanim dokonamy zakupu danego modelu, warto zwrócić uwagę na:

  1. maksymalną ilość kodów, która może zostać wprowadzona- jest to niezwykle ważne w przypadku, gdy każdy z domowników chce posiadać własny, unikalny kod.
  2. żywotność baterii- byśmy nie musieli jej zbyt często wymieniać.
  3. jakość wykonania
  4. atesty i certyfikaty, które będą gwarancją tego, że klamka na kod zapewni nam wymagany poziom bezpieczeństwa.

Powiązane artykuły