Klimatyzacja do domu – sprawdź, jak ją wybrać

klimatyzator

Spis treści

Urządzenia do klimatyzacji cieszą się obecnie popularnością nie tylko w firmach i zakładach pracy. Coraz częściej znajdziemy je także w domach, a nawet mieszkaniach. Wybór odpowiedniego klimatyzatora nie jest wcale łatwy, ponieważ na rynku znajdziemy bardzo szeroki ich wybór. Na co więc należy zwrócić uwagę wybierając konkretny model? Podpowiadamy.

Jaki rodzaj klimatyzatora do domu?

Na rynku dostępne są tanie klimatyzatory przenośne oraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia montowane na stałe do ściany. Ten drugi typ sprzętu cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem. Ścienne klimatyzatory typu split oraz multisplit są bardzo energooszczędne i wydajne. Są idealnym rozwiązaniem zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń domowych. Jeśli planujemy chłodzić wnętrza domu lub mieszkania przez całe lato i zależy nam na tym, aby klimatyzacja nie generowała dużych kosztów związanych z rachunkami za prąd to jest to najlepszy wybór.

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzację do domu?

Urządzenia do klimatyzacji generują określony hałas w trakcie swojego normalnego działania. Nie da się tego całkowicie uniknąć, ale można wybrać model w którym zastosowano dodatkowe funkcje wyciszające oraz zmienne tryby pracy. Porównując różne marki klimatyzatorów z łatwością znajdziemy ten, który będzie charakteryzował się akceptowalnymi dla nas parametrami w kwestii generowanego hałasu. Szczegółową informację wyrażoną w decybelach znajdziemy w specyfikacji technicznej każdego sprzedawanego produktu.

Wybierając urządzenie do klimatyzowania wnętrz w domu należy zwrócić szczególną uwagę na klasę energetyczną. Jest to inwestycja na lata, więc pozorna oszczędność na mniej markowym i prądożernym urządzeniu mija się z celem. Najlepsze klimatyzatory posiadają klasę energetyczną chłodzenia od A do A+++. Wybór takiego urządzenia jest gwarancją tego, że jego regularna eksploatacja będzie po prostu tania.

Niektóre modele klimatyzatorów mogą nie tylko ochładzać wnętrze, ale również go ogrzewać w trakcie chłodniejszych, jesiennych dni. Warto zwrócić uwagę na to, że wydajność wytwarzania ciepła nie dorównuje dedykowanym urządzeniom grzewczym. Dlatego nie można oczekiwać bardzo dobrych wyników wydajnościowych, jak i dużej oszczędności energii.

Dokonując wyboru urządzenia, jak i korzystając z montażu, warto postawić na sprawdzonych i doświadczonych specjalistów. Firma Santier.pl oferuje swoim klientom kompleksowe doradztwo związane z zakupem i profesjonalną usługę instalacyjną klimatyzatora.

Powiązane artykuły