Domy parterowe – ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie dla rodzin

Domy parterowe

Spis treści

Domy parterowe to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej rodzin. Nie mają schodów, posiadają funkcjonalny układ, są szybkie i tanie w budowie, a postawione na przestronnej działce zapewniają piękny widok na okolicę. To wszystko sprawia, że dom parterowy jest doskonałym wyborem dla osób w różnym wieku. 

Wszystko na jednym poziomie

Brak schodów (czyli bariery pionowej), to czynnik, który coraz częściej decyduje o wyborze domu parterowego – doskonale sprawdza się dla rodzin z dziećmi, a także osób w starszym wieku oraz niepełnosprawnych. Funkcjonalny układ pomieszczeń zlokalizowanych na jednym poziomie umożliwia korzystanie z nich także osobom o ograniczonej sprawności ruchowej: komfortowo i bez ryzyka.

Bliżej natury

Domy parterowe to obiekty, które często budowane są na dużej działce. Możliwość zastosowania przeszkleń oraz wykończenia domu tarasem sprawia, że ma się wrażenie autentycznej bliskości obcowania z naturą- szczególnie, jeśli z każdego pomieszczenia można wyjść na ogród. Potęguje to wrażenie przestronności – dom parterowy wydaje się dużo większy niż dom piętrowy o tej samej powierzchni.

Tanie i szybkie w budowie

Jedna kondygnacja pozwala na ograniczenie kosztów związanych z budową obiektu – często dom parterowy jest po prostu tańszy od domu piętrowego (przy założeniu tej samej powierzchni użytkowej netto do 150m2). Jest też prostszy i szybszy w realizacji – nie ma potrzeby montowania wielu okien dachowych, nie trzeba ustawiać wysokich rusztowań podczas budowy, ani stawiać schodów. Realizację parterową można także w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba, prosto rozbudować o kolejne segmenty.

Wybuduj nowoczesny dom parterowy

Chcesz wybudować dom parterowy? Dobrym pomysłem jest skorzystanie usług firm zajmujących się tym kompleksowo – od fazy projektowej aż po odbiór końcowy. Bogata baza gotowych projektów domów parterowych dostępnych w portfolio firm tego typu pozwoli Ci wybrać idealny projekt lub zainspiruje do wykonania projektu na zamówienie. Decydując się na współpracę z generalnym wykonawcą, nie musisz także przejmować się procesem budowy – firma za Ciebie zajmie się wykonaniem i nadzorem:

prac wykonawczych,

budowy części fundamentowej,

budowy części mieszkalnej,

budowy dachu,

a po zakończonym procesie przekaże wszystkie niezbędne dokumenty. To proste i wygodne rozwiązanie!

Współpracuj z firmą Mytkowski Domy Jednorodzinne!

Zlecenie budowy jednorodzinnego domu parterowego to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą, lub nie mogą zajmować się nadzorem osobiście. Współpracując z firmą Mytkowski Domy Jednorodzinne masz pewność:

najwyższej jakości usług,

terminowości,

korzystania z najlepszych materiałów budowlanych,

dostępu do bogatej bazy gotowych projektów, lub wykonania nowego w tej samej cenie,

stosowania rozwiązań pozwalających na ekonomiczną eksploatację obiektu,

ustalonego na początku współpracy cennika.

Autor: Mytkowski Domy Jednorodzinne

Powiązane artykuły