Sklep BHP – jakie rękawice robocze jednorazowe możemy tam znaleźć?

rekawice robocze

Spis treści

Ochrona dłoni to zupełna podstawa przy wielu różnych rodzajach prac. W tym celu nie zawsze trzeba stosować grubych i mocnych rękawic – w niektórych zastosowaniach lepszym wyborem będą rękawice jednorazowe. Sklep BHP może być wyposażony w rękawiczki jednorazowe wykonane z różnych materiałów. W jaki sposób możemy wybrać odpowiednie rękawice robocze do jednorazowego użycia, oczywiście biorąc pod uwagę zakres wykonywanych przez nas obowiązków?


Sklep BHP i rękawice robocze – dlaczego są takie ważne?

Dobrej jakości rękawice robocze ze sklepu BHP to niezwykle ważna rzecz, jeśli chcemy w naszej pracy zachować maksimum bezpieczeństwa. Nie chodzi tutaj tylko o uszkodzenia typowo mechaniczne, ale także o zabezpieczenie naszych dłoni przed szkodliwymi warunkami pracy. Przykładem mogą być chociażby rękawice spawalnicze, które są przystosowane do radzenia sobie w wysokich temperaturach.

Sklep BHP oferuje także rękawice jednorazowe. Mają one masę różnych zastosowań. Potrafią uchronić dłonie użytkownika przed niewielkimi uszkodzeniami, takimi jak zadrapania czy rozcięcia naskórka. Jednakże, jedna z ich podstawowych funkcjonalności to zapewnienie ochrony przed różnymi substancjami i chemią.

Jednorazowe rękawice ze sklepu BHP

Rękawiczki jednorazowe mogą mieć różne materiały – lateks, winyl czy nitryl. Czym charakteryzuje się każdy z nich i do jakiego typu prac nadaje się najbardziej?

  • lateks – ten materiał jest pozyskiwany z kauczuku naturalnego lub syntetycznego. Jedną z jego największych zalet jest rozciągliwość i dopasowywanie się do kształtu dłoni użytkownika. Są także tanie w produkcji i zakupie, co skutkuje ich dużą popularnością i ogromem zastosowań.
  • nitryl – to zupełnie syntetyczny materiał, pozyskiwany z polimeru kauczuku. Tego typu rękawiczki nie rozciągają się tak bardzo jak rękawice lateksowe, więc muszą być bardziej dopasowane do kształtu dłoni każdego użytkownika. Jednakże, cechują się większą wytrzymałością i zapewniają znacznie lepszą ochronę przed substancjami chemicznymi. Nitryl, w przeciwieństwie do lateksu, nie ma właściwości uczuleniowych, co czyni ten typ rękawic lepszym wyborem dla alergików.
  • winyl – produkowane z polichlorku winylu, czyli także stanowią produkt syntetyczny. W kontekście rękawiczek jednorazowych do pracy fizycznej nie są one zbyt dobrym rozwiązaniem – cechują się niewielką wytrzymałością i podatnością na uszkodzenia. Nie uczulają jednak i nie krępują ruchów dłoni. Są najczęściej wykorzystywane w gabinetach lekarskich czy salonach tatuażu w celu zapewnienia maksymalnego stopnia higieny.

Powiązane artykuły