Przygotuj się do zimy i wybierz odpowiednią odśnieżarkę elektryczną

Odśnieżarka elektryczna

Spis treści

Oczywiście można tradycyjnie, a więc kupić szuflę, koniecznie z metalowym końcem, i ręcznie pozbywać się śniegu z chodnika przed domem czy ścieżki na posesji lub podjazdu. Ale skoro mamy technologię, która może nam pomóc w każdej sytuacji, to dlaczego by nie skorzystać i nie kupić sobie sprawnej i wygodnej odśnieżarki elektrycznej?

Odśnieżarka elektryczna – na co zwracać uwagę

W sytuacjach, gdy do odśnieżenia masz tylko mały kawałek terenu, nie ma sensu przepłacać i wybierać o wiele droższej i nieekologicznej odśnieżarki spalinowej. Pamiętaj jednak, żeby zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Patrz zawsze na moc urządzenia. W Polsce, w większości kraju nie ma dużych śnieżyc, więc nie musisz przejmować się, że będzie ona dość mała, jednak powinna być na tyle wystarczająca, by z łatwością poradzić sobie nawet z dość wysokim i mokrym śniegiem. Do tego nie możesz zapominać o szerokości odśnieżanego pasa. Rzecz jasna im szerszy, tym szersza także maszyna, co sprawia, że o wiele trudniej jest się nią posługiwać i ją przechowywać.

Pamiętaj także o sprawdzeniu, czy dany model ma regulowaną wysokość osuwanego śniegu. W ten sposób łatwiej dopasujesz ją do wymagań, jakie akurat będziesz miał. Warto również zwrócić uwagę na regulację kąta wyrzutu śniegu, a także jego odległość. To ułatwi Ci manewrowanie maszyną w mniejszych przestrzeniach, gdzie nie będzie miejsca na dalekie odrzucenie śniegu.

Mobilność jest w tym przypadku bardzo ważna. Sprawdzaj rodzaj napędu i jego niezawodność, do tego dodatki, takie jak podgrzewane uchwyty czy reflektor, które znacznie ułatwiają pracę. Niezwykle istotna jest jednak waga urządzenia. Im lżejsze, tym mniejsza moc, ale i większa mobilność i mniej siły potrzeba do przeprowadzenia odśnieżania. Sprawdzaj także poziom wibracji i hałasu, by unikać zbyt głośnych modeli.

Ciekawe alternatywy

Budowa odśnieżarki bardzo często jest podobna do kosiarki. Urządzenie wciąga śnieg i wyrzuca go w inną stronę. Gdy jest zbrylony, rozdrabnia i tworzy regularny, biały puch. Co ciekawe można także postawić na nieco inne rozwiązanie, a więc na tak zwaną łopatę elektryczną. Bardziej przypomina ona wykaszarkę i jest przeznaczona do całkiem małych przestrzeni. Jest lekka i mobilna, często może być zasilana akumulatorami, dzięki czemu działa bezprzewodowo. Nie ma jednak dużej mocy, więc przyda się tylko w niektórych sytuacjach.

Warto postawić na odśnieżarkę elektryczną i nie przejmować się śniegiem, który zasypuje podjazd, ścieżkę czy chodnik.

Powiązane artykuły