Wybór farby do włosów — o tym musisz wiedzieć!

farba do wlosow

Spis treści

Czasami efekt farbowania nie zależy od fachowca, który się tym zajmuje, a od samej farby. Właśnie dlatego warto, jest zwracać szczególną uwagę, podczas jej wybierania. O czym należy pamiętać? Odpowiadamy.

Farby do włosów bez amoniaku — dlaczego postawić na takie rozwiązanie?

Farby do włosów bez amoniaku to produkty, które z pewnością powinniśmy brać pod uwagę, planując zmianę koloru swoich włosów. Amoniak jest substancją, która sprawia, że nasze łuski włosów otwierają się, przez co dostaje się do nich barwnik w postaci pigmentu. Dzięki temu farbowanie nie traci na swoich właściwościach nawet podczas mycia.

Obecnie jednak coraz rzadziej stosuje się go w farbach ze względu na jego drażliwość. Wpływa on niekorzystnie nie tylko na nasz węch, ale również bezpośredni kontakt ze skórą.

Brak amoniaku rozwiązuje problem przesuszania się skóry głowy oraz wypadania włosów. Jest to częsty efekt uboczny, który obserwuje się przede wszystkim podczas rozjaśniania. Amoniak w łatwy sposób można zamienić na naturalne składniki, takie jak ekstrakty i wyciągi z roślin.

Farba do włosów brąz bez dodatku amoniaku jest trwała, ponieważ utrzymuje swoją intensywność nawet do 28 spłukań. Pokrywa wszystkie siwe włosy oraz jest w stanie skutecznie zmienić dotychczasowy kolor włosów.

Farby do włosów brąz — producent

Wybierając takie farby, warto również wziąć pod lupę samego producenta. To właśnie on powinien zagwarantować swoim klientom jak najlepsze działanie. W tym celu możemy przeanalizować firmę, wyszukując jej nazwę w wyszukiwarce internetowej. Bez problemu uzyskamy wiele cennych opinii ze strony użytkowników na temat jej skuteczności, bezpieczeństwa oraz innych zalet, którymi się wyróżnia.

Producent powinien również poinstruować klienta, w jaki sposób bezpiecznie stosować produkt. Sprawdźmy więc wszystkie informacje zawarte na ulotce oraz samym opakowaniu.

Farby do włosów brąz — kolor

Wgłębiając się w świat fryzjerów, szybko dojdziemy do wniosku, że sam kolor brąz nie istnieje. Brązem możemy określić nawet kilkadziesiąt odcieni, których pigmenty znacząco się od siebie różnią.

Wybierając farbę, warto w szczególny sposób sprawdzić, jakiego efektu możemy się spodziewać. Najlepiej to zrobić sugerując się dołączonymi do produktu testerami w postaci sztucznie zafarbowanych włosów syntetycznych. Zwracając uwagę jedynie na fotografie na opakowaniu, możemy otrzymać przekłamany obraz końcowego efektu farbowania.

Powiązane artykuły