Pożyczka dla firm – co warto o niej wiedzieć?

zobowiązania dla firm

Spis treści

Prowadzenie firmy to zdecydowanie bardzo duża satysfakcja, ale jednocześnie odpowiedzialność, która ciąży na barkach jej właściciela. Aby nasze przedsiębiorstwo dobrze prosperowało i przynosiło nam zyski, należy przede wszystkim nadążać nad ciągle rozwijającym się rynkiem. Czasami jednak dobre chęci i determinacja mogą okazać się niewystarczające, a jedynym sposobem na poprawę kondycji naszej działalności okazuje się pożyczka dla firm. Co warto wiedzieć na jej temat i w jaki sposób przebiega jej weryfikacja? 

Czym jest pożyczka dla firm?

Pożyczka dla firm czyli kredyt gotówkowy to przede wszystkim produkt skierowany do klientów biznesowych, którzy dzięki niemu mogą uzyskać nawet ponad 500 tysięcy złotych. Wielu przedsiębiorców z różnych przyczyn może znaleźć się w ciężkiej sytuacji finansowej, kiedy własne środki na prowadzenie firmy lub zaopatrzenie przestaną być wystarczające. To właśnie zwykle wtedy zapada decyzja o znalezieniu innego źródła dofinansowania. Niestety, bardzo często banki niechętnie udzielają wsparcia początkującym firmom, a ich warunki często są bardzo restrykcyjne. Aby możliwe było podpisanie umowy kredytowej z bankiem, zazwyczaj trzeba posiadać odpowiednio wysokie zabezpieczenie, wysoką zdolność kredytową i prowadzić własną działalność co najmniej przez rok. Dlatego też w takiej sytuacji warto zainteresować się kredytem pozabankowym czyli pożyczką dla firm.

Pożyczka dla firm – jak uzyskać?

Uzyskanie pożyczki pozabankowej dla firm jest zdecydowanie prostsze, szybsze i nie wymaga od nas przedkładania tak dużej liczby dokumentów jak ma to miejsce w przypadku pożyczki udzielanej przez bank. Pożyczka dla firm – jak przebiega weryfikacja to pytanie, które bardzo często jest wyszukiwane w sieci przez wielu właścicieli firm. Pożyczka pozabankowa jest przyznawana przede wszystkim na podstawie zaświadczenia o dochodach. Oprócz tego firma powinna być aktywnie obecna na rynku przez okres od 3 do 6 miesięcy. Oprócz tego warto mieć na uwadze, że szczegółowe wymagania dotyczące pożyczki zależne są od wymogów samego pożyczkodawcy.

Na czym w takim razie polega weryfikacja firmy? Firmy pożyczkowe, które udzielają nam zobowiązania finansowego w celu ochrony własnych interesów bardzo często sprawdzają swoich potencjalnych klientów w bazach, które gromadzą dane na temat klientów zarówno banków, jak i firm pożyczkowych. Zdecydowanie najpopularniejszą bazę stanowi BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, jednak popularne są także:

  • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej;
  • ZBP – Związek Banków Polskich.

Pożyczka dla firm – zalety

Jakie zalety posiada kredyt gotówkowy dla firm? Jest to przede wszystkim szybka decyzja kredytowa i ograniczenie niezbędnych formalności do minimum  (wniosek może zostać złożony przez internet, bez konieczności udawania się do biura). Dzięki temu bardzo szybko otrzymujemy środki i wsparcie finansowe, które mogą okazać się kluczowe dla przyszłości naszej firmy, a także będą stanowić bardzo dobre zabezpieczenie na start Twojej firmy.

Powiązane artykuły