Czym się kierować przy wyborze produktów do ochrony i pielęgnacji tarasu?

Pielęgnacja drewna

Spis treści

W marketach budowlanych dostępnych jest wiele produktów ochronno-dekoracyjnych do drewna. Zanim zdecydujemy się jednak na zakup oleju, lazury lub lakierobejcy, konieczne będzie określenie rodzaju drewna, z którego wykonany jest dany element oraz preferowanego efektu wykończenia. 

Wybór produktów do ochrony

Taras należy zabezpieczyć preparatem, który zapewni skuteczną ochronę drewna przed wodą i promieniami UV oraz odporność na ścieranie. Słońce niszczy strukturę i obniża wytrzymałość drewna. Jeśli powierzchnia jest niezabezpieczona, czyni ją bardziej szorstką i przyczynia się do jej szarzenia i ciemnienia. Natomiast długotrwałe działanie wilgoci sprawia, że drewno podatne jest na ataki szkodników, grzybów pleśniowych i glonów, które niszczą drewno. Aby skutecznie zapobiec wspomnianym problemom i cieszyć się pięknem drewna na lata bez względu na pogodę, warto zabezpieczyć taras za pomocą wysokiej jakości oleju o dużej zawartości żywic.

– Przy renowacji tarasu i ogrodowych mebli sprawdzi się nowy Olej Pogodoodporny marki Bondex, który dzięki wyjątkowej recepturze, długotrwale chroni drewno do 4 lat i zapewnia elegancki efekt dekoracyjny. Powierzchnia pokryta olejem bogatym w środki hydrofobowe odpycha wodę i zapobiega jej wnikaniu w głąb struktury nawet o 70%. Efekt perlenia utrzymuje się, nawet jeśli podłoże poddane jest szkodliwemu działaniu promieni UV. Co więcej, również olej w wersji bezbarwnej gwarantuję skuteczną ochronę drewna przed słońcem, zapobiegając jego szarzeniu i ciemnieniu. Powłoka jest również odporna na grzyby pleśniowe i glony oraz nie absorbuje płynnych zabrudzeń i plam. Olej Pogodoodporny uwydatnia rysunek słojów i podkreśla naturalny wygląd drewna. A co najważniejsze, jest produktem wodnym, bezpiecznym dla zdrowia i środowiska – mówi Edyta Sokolnicka, Brand Manager marki Bondex, eksperta w dziedzinie ochrony i dekoracji drewna.

Nowej generacji oleje wodne są łatwe w aplikacji i charakteryzują się szybkim czasem schnięcia, stąd też prace renowacyjne na tarasie można wykonać w ciągu jednego dnia i bez pomocy fachowca. Bez względu na to, na jaki środek do ochrony drewna się zdecydujemy, musimy dokładnie zapoznać się z kartą techniczną, w której znajdziemy szczegóły dotyczące przygotowania podłoża oraz warunków aplikacyjnych.

Powiązane artykuły